O projekcie

Dlaczego czujemy się
dumnymi Zielonogórzanami?

Dumnym można być z osób, miejsc i wspaniałych przeżyć. Z tożsamości i osiągnięć. Ze swojego wykształcenia i oczywiście rodziny. Dumnym można być z setek rzeczy – tych zwykłych i niezwykłych, codziennych i niecodziennych. Dumnym można być też ze swojego miasta.

 

I dziś właśnie o tej dumie chcemy z Tobą porozmawiać.

Zielona Góra rozwija się,
bo budujemy ją razem.

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat w naszym mieście powstawały firmy, które zasłynęły swoim profesjonalizmem w całym kraju. Stawiano inwestycje, które na stałe wpisały się już w zielonogórski krajobraz. Stworzono nowe miejsca pracy, relaksu i nauki, a nasze kluby sportowe, z Falubazem i Stelmetem Enea BC na czele, wielokrotnie sięgały po mistrzostwo kraju w swoich dyscyplinach. Takich przykładów moglibyśmy wymienić jeszcze wiele, ponieważ…

Krótko mówiąc – jako mieszkańcy Zielonej Góry naprawdę mamy być z czego dumni.

Postanowiliśmy jednak sprawdzić, co dziś – w 2018 roku, jest naszym największym powodem do dumy 🙂

wybierz swoich faworytów

Nominacje do plebiscytu “Dumni z Zielonej”

W plebiscycie “Dumni z Zielonej” możesz głosować w następujących kategoriach:

1

Sport - kluby

2

Sport - ludzie

3

Firmy

4

Miejsca

5

Kultura

6

Wydarzenia

7

Komunikacja

8

Przyroda

9

Ludzie i stowarzyszenia

W każdej z powyższych kategorii znajduje się 10 pozycji. Aby Twój głos był ważny należy oddać po 1 głosie w każdej z kategorii, a na koniec podać swój adres e-mail i kliknąć przycisk “Dodaj głos”.
Głosowanie trwa do końca roku, czyli do 31.12.2018 r.

A może chcesz przelecieć się
helikopterem nad Zieloną Górą?

Możesz to zrobić! Udział w plebiscycie to nie tylko możliwość wyróżnienie i doceniania Twoich ulubieńców. To też szansa na wygranie wyjątkowych nagród związanych z naszym miastem.

konkurs na Instagramie: #dumnizzielonej

Ty też możesz
nominować swoją Dumę z ZG

Niektórzy mogą być zawiedzeni, że wśród nominowanych zabrakło kilku charakterystycznych dla naszego miasta postaci, wydarzeń czy miejsc, które niewątpliwie zasługiwały na wyróżnienie. Niestety musieliśmy ograniczyć się do wyboru 10 pozycji w każdej kategorii. Musisz nam uwierzyć na słowo, że nie było to zadanie łatwe. W podjęciu decyzji pomogła nam jednak przygotowana wcześniej ankieta na podstawie, której wybraliśmy te pozycje, które w opinii ankietowanych, stanowiły najbardziej rozpoznawalne pozycje w historii Zielonej Góry z ostatnich 50 lat.

Wśród nominowanych zabrakło Twoich faworytów?

A może chcesz podzielić się jakimkolwiek
innym powodem do dumy z ZG?

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na Instagramie, w którym macie szansę pokazać wszystko to, co sprawia, że w 2018 roku czujemy się szczęśliwymi Zielonogórzanami 🙂

Konkurs na Instagramie będziemy prowadzić równolegle z plebiscytem “Dumni z Zielonej”. Dzięki temu każdy z mieszkańców naszego miasta będzie mógł pochwalić się swoimi osobistymi powodami do dumy z Zielonej Góry.

Aby wziąć udział w instagramowym konkursie:

  1. Zastanów się z jakiego powodu odczuwasz dumę związaną z Zieloną Górą

  2. Zrób piękne zdjęcie i opublikuj je na swoim Instagramie z hashtagiem #dumnizzielonej

  3. Śledź nasz profil na Facebooku i co 10 dni wygrywaj pakiet gadżetów 🙂

Przeczytaj więcej na temat konkursu #dumnizzielonej i nagród